• Hafsa Sultan, 4801 Sk. No:5/13, Merkez/Manisa
  • info@cuneyttemiz.com

Cüneyt Temiz | Cüneyt Temiz - Hakkımda - Slider HİZMETLER PROF. DR. Cüneyt Temiz 1966 yılında Manisa’da doğdu, ilk ve orta öğretimimi İzmir’de tamamladıktan sonra 1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başladı ve 1990 yılında mezun olmuştur. HAKKKINDA Beyin Tümörleri | Cüneyt Temiz - Slider - Hizmetler PROF. DR. CÜNEYT TEMİZ Beyin Tümörleri Teşhis, Tedavi ve Operasyonları Hücre yapım ve yıkım zincirinde meydana gelen bozulmalar nedeniyle, vücutta ihtiyaç olmayan hücrelerin oluşmaya başlaması ve zamanında ölmemesi sonucu tümör oluşur. İNCELE Omurga Ağrı Uygulamaları | Cüneyt Temiz - Hizmetler - Slider TEDAVİLER Omurga Ağrı Uygulamaları Ağrı, vücudun normal bir savunma sistemi ve çeşitli patolojilerde kişiyi uyaran ve tedaviye yönelmesini sağlayan yararlı bir mekanizmadır. Bazı ağrı tipleri ise yararlı olmaktan çıkar, kronik ve bezdirici bir hale gelebilir. İNCELE

Ana Sayfa

Omurga Cerrahisi Nedir?

Omurga yaralanmaları giderek daha fazla insanı etkileyen bir sorun haline geldi. Aşırı efor, kazalar ve günlük yaşamdaki kötü duruş bozuklukları omurga sorunlarının yaşanmasında ilk sırada yer almaktadır.  Ağrıya neden olan omurga patolojilerini düzeltmek için omurga cerrahisi yapılır.

Beyin Tümörleri

Hücre yapım ve yıkım zincirinde meydana gelen bozulmalar nedeniyle, ihtiyaç olmayan hücrelerin oluşmaya başlaması ve zamanında ölmemesi sonucu tümör oluşur. Beynin kendi içinde, çevresindeki dokularda ve kafatasında oluşan tümörler beyin tümörleri olarak adlandırılır.

En son ne zaman muayene oldunuz?

Genişletilmiş bir muayene yaptırmak basit ve ağrısızdır. Sağlığınız için sizi bekliyoruz..

Cüneyt Temiz | Cüneyt Temiz - Hakkımda

Hakkında

Prof. Dr. Cüneyt Temiz

1966 yılında Manisa’da doğdu, ilk ve orta öğretimimi İzmir’de tamamladıktan sonra 1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başladı ve 1990 yılında mezun olmuştur.

1990-1992 yılları arasında Kütahya-Tavşanlı-Çukurköy’de mecburi hizmetini tamamlamış ve 1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda uzmanlıklık, 2000 yılında yardımcı doçentlik, 2004 yılında doçent doktor ve 2011 yılında profesörlük ünvanını almıştır.

Prof. Dr. Cüneyt Temiz

Hizmetlerimiz

Beyin Tümörleri

Beyin Tümörleri

Beynin kendi içinde, çevresindeki dokularda ve kafatasında oluşan tümörler beyin tümörleri olarak adlandırılır.

Bel Fıtığı | Cüneyt Temiz - Hizmetler

Bel Fıtığı

Tedavinin birincil amacı, fıtıklaşmış diskten kaynaklanan ağrı ve diğer semptomların hafifletilmesine yardımcı olmaktır.

Omurga Cerrahisi | Cüneyt Temiz - Hizmetler

Omurga Cerrahisi

Aşırı efor, kazalar ve günlük yaşamdaki kötü duruş bozuklukları omurga sorunlarının yaşanmasında ilk sırada yer almaktadır.

Omurilik Tümörleri - Prof. Dr. Cüneyt Temiz

Omurilik Tümörleri

Omurilikte kanser hücrelerinin yer alması oldukça sıkıntılı sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Oluşan tümör..

Omurga Ağrıları | Cüneyt Temiz - Hizmetler

Omurga ve Omurga Kaynaklı Ağrılar

Omurga ağrılılarının geneli boyun ağrıları, bel ağrıları ve sırt ağrıları olarak ortaya..

Açık Omurga | Cüneyt Temiz - Hizmetler

Spina Bifida

Spina bifida, omurga ve omurilik düzgün şekilde oluşmadığında ortaya çıkan bir doğum kusurudur. Bir tür nöral tüp defekti.

İletişim Formu | Cüneyt Temiz - Hakkımda

Omurga Sağlığı

Omurga yaralanmaları giderek daha fazla insanı etkileyen bir sorun haline geldi. Aşırı efor, kazalar ve günlük yaşamdaki kötü duruş bozuklukları omurga sorunlarının yaşanmasında ilk sırada yer almaktadır.

Ağrıya neden olan omurga patolojilerini düzeltmek için omurga cerrahisi yapılır. Sırt cerrahisi, genellikle sırtın diğer bölgelerine, kollara ve bacaklara yayılan bu ağrıyla ilişkili ağrı veya uyuşmayı gidermek için kullanılır.

Normalde sırt ve omurilik ağrısı, içindeki bir sinirin sıkışmasından kaynaklanır.

Günümüzde omurga cerrahisi için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Cerrahi durumda, konvansiyonel cerrahinin ana alternatifi minimal invaziv teknikler kullanmaktır.

Bu minimal invaziv cerrahi teknikler, tedavi edilecek dokunun ve çevresindeki dokunun çok az hasar gördüğü küçük kesiler yoluyla omurgaya erişim sağlar.

Minimal invaziv omurga teknikleri, cerrahi müdahalenin seviyesini en aza indirir ve hastaya ameliyat sonrası daha kısa, daha az ağrılı bir dönem sunarak yaşam kalitesini artırmaktadır.

Buna karşılık, omurgadaki sorunları tedavi etmek için daha kapalı yöntemler de vardır.

İNCELE